NEDĚLNÍ SHROMÁŽDĚNÍ

Dříve bylo normální chodit v neděli do kostela. Škoda že dnes už není. Je to výborná věc. Jednou za  týden každý člověk mohl investovat do svého duchovního růstu - prohlubovat porozumění Bohu, sobě i druhým a  potkat se s lidmi, na které není přes týden čas. Tato tradice nám vyhovuje a statečně ji v Novém Městě držíme již od roku 1993. 

Každou neděli probíhají v budově Jcentra (bývalé kino) shromáždění. A to dokonce dvoje.

Od 9:30 je to shromáždění Jednoty bratrské v NMpS
!!! POZOR, DÍKY PROBÍHAJÍCÍ REKONSTRUKCI SÁLU SE DOČASNĚ SCHÁZÍME V HLAVNÍ BUDOVĚ JCAMPU (ubytovací areál na adrese 5. Května 1053) !!!

Od 14:30 shromáždění Jednoty bratrské Nevo Dživipen - tedy regionálního, romského sboru

Co se na takovém shromáždění děje?

  • Na začátku jsme prostě spolu, dáme si malé pohoštění, je možnost si dát kafe, čaj a říct si, co je nového.
  • Zhruba v 10hod začně organizovaný program, kde jsou první na řadě organizační věci - informace o chystaných akcích, co se kde děje apod. tuto část většinou stihneme do 15 minut.
  • Někdy jsou důležitá témata, za která se chceme všichni modlit. Časově to je na chvíli - neznalý člověk to bez problému zvládne. To co je ale na modlitbě úchvatné, je, že často vidíme, jak se pak věci začínají ubírat jiným směrem než před modlitbou. Bůh jedná.
  • Další důležitou částí shromáždění jsou chvály. Tedy písně skládané pro Boha a zpívané Jemu. Šikovní muzikanti hrají, řekněme, v pop-rockovém stylu a kdo chce, může se přidat. Chvály zaberou tak 20-30 minut 
  • Po chvalách obvykle následuje kázání. Kázání je výklad biblického textu a jeho aplikace do praktického života a současných souvislostí. Děláme co můžeme, aby bylo srozumitelné pro každého účastníka, ať je to křesťan nebo ne. Kázání dá dalších zhruba 45 minut.

Uvedené časy jsou skutečně orientační. Většinou se ale vejdeme do celkového času 2,5 hodiny. 

Shromáždění jsou veřejná  a otevřená pro každého - tedy kdokoli kdykoli může přijít nebo odejít.