Pravidelné akce

Nedělní setkání

Dříve bylo normální chodit v neděli do kostela. Škoda že dnes už není. Je to výborná věc. Jednou za  týden každý člověk mohl investovat do svého duchovního růstu - prohlubovat porozumění Bohu, poznávat Jeho srdce, investovat do sebe a potkat se s druhými lidmi. Tato tradice nám vyhovuje a statečně ji v Novém Městě držíme již od roku 1993.

Shromáždění probíhají v budově J-centra (bývalé kino) každý týden.

Každou neděli od 9:30 můžete přijít na kafe nebo čaj do sálu J-centra. Od 10:00 do cca. 12:00 hod. pak probíhá samotné shromko.

Image
lidi

Co se na takovém shromáždění děje?

  • Na začátku se pohodlně usadíme ke stolům a jsme prostě spolu. Dáme si malé pohoštění, je možnost si dát kafe, čaj a říct si, co je nového.
  • Zhruba v 10 hod. začne program, kde jsou první na řadě organizační věci - informace o chystaných akcích, co se kde děje apod. Tuto část většinou stihneme do 5 až 10 min.
  • Další důležitou částí shromáždění jsou chvály, tedy písně skládané pro Ježíše a zpívané Jemu. Šikovní muzikanti hrají, řekněme, v pop-rockovém stylu. Kdo chce, může se přidat. Chvály zaberou tak 20 až 30 min.
  • Po chvalách obvykle následuje kázání. Kázání je srozumitelný výklad biblického textu a jeho aplikace do praktického života a současných souvislostí. Děláme co můžeme, aby bylo srozumitelné pro každého účastníka, ať už je křesťan nebo ne. Kázání vydá za dalších zhruba 25 až 35 min.
  • Potom následuje dobrovolná diskuse u stolů. Je to čas společného rozhovoru, kdy diskutujeme o obsahu kázání. Zde se také společně modlíme za naše potřeby a někdy i za některá důležitá témata. Časově to je na chvíli - neznalý člověk to bez problému zvládne. To co je ale na modlitbě úchvatné, je, že často vidíme, jak se pak věci začínají ubírat jiným směrem než před modlitbou. Bůh jedná. Celý tento blok příjemného rozhovoru a krátkých modliteb trvá asi 20 min.
  • Nakonec je prostor pro svědectví o tom, jak živý a milující Ježíš v našich životech konkrétně jedná. I tato část se vejde do 20 min.

Uvedené časy jsou skutečně orientační. Většinou se ale vejdeme do celkového času 2,5 hodiny. Shromka jsou veřejná, srozumitelná a otevřená pro úplně každého – tedy kdokoli kdykoli může přijít nebo odejít :-)

Jste vítáni, srdečně vás zveme. 

Image
sál